Premier League: Πάλι… 1-1 η Γουλβς με τη Νιούκαστλ – Πρώτη νίκη για τη Γουέστ Χαμ! (video)

Είχε συμβεί στα πέντε από τα οκτώ τελευταία τους παιχνίδια και η ιστορία επαναλήφθηκε και πάλι για τη Γουλβς με τη Νιούκαστλ, η οποία διατηρούσε το προβάδισμα μέχρι το 90’, αλλά εν τέλει ισοφαρίστηκε, με το 1-1 να προκύπτει για 4η φορά από το 2019 και έπειτα Μολινό. Την ίδια ώρα, η Γουέστ Χαμ δεν είναι πλέον… τελευταία και χωρίς γκολ, καθώς επικράτησε με 1-0 της Άστον Βίλα στο Βίλα Παρκ!

Μία ανάσα από την πρώτη της νίκη στην σεζόν βρέθηκε η Γουλβς, η οποία διατηρούσε τη νίκη μέχρι και το 90ο λεπτό, αλλά δεν τα κατάφερε, με τον Σεντ Μαξιμίν να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις με τρομερό τρόπο και να διαμορφώνει το… σύνηθες 1-1 μεταξύ τους, για 4η φορά στα τελευταία πέντε ματς στο Μολινό!

Πώς όμως φτάσαμε σε αυτό το σημείο; Η ευκαιρία άλλωστε που σπατάλησε ο Τζο Γουίλοκ στο 11ο λεπτό από τη μικρή περιοχή, αντικατοπτρίζει πλήρως για ποιον λόγο ο Έντι Χάου θα θεώρησε πως το προβάδισμα των «λύκων» στο 40’, ήταν κόντρα στη ροή του ματς.

Σκόρερ ήταν ο Ρούμπεν Νέβες, που πέτυχε το δεύτερο γκολ στην καριέρα του απέναντι στη Νιούκαστλ, με το εντυπωσιακό τη υπόθεσης να είναι πως δεν είχε ηττηθεί ποτέ. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να πιέσουν και όλα έδειχναν πως η Γουλβς θα τα καταφέρει, αλλά ο εξαιρετικός Σεντ Μαξιμίν ισοφάρισε στο 90’ με απίθανο σουτ και της στέρησε το πρώτο της τρίποντο στην σεζόν!

Την ίδια ώρα, η Γουέστ Χαμ πέτυχε την πρώτη της νίκη φέτος, ούσα η μοναδική ομάδα της Premier League, πριν από την έναρξη της 4ης αγωνιστικής, που δεν είχε καταφέρει να σημειώσει νίκη και… γκολ υπέρ της.

Τα κατάφερε όμως στο Βίλα Παρκ απέναντι στην Άστον Βίλα, με τα «σφυριά» να έχουν την ουσία, να βρίσκουν το πολυπόθητο γκολ με τον Φορνάλς στο 74’ και να γεμίζουν με ακόμη μεγαλύτερο προβληματισμό τους «χωριάτες».

Μην ξεχνάμε άλλωστε, πως ο Τζέραρντ μετά την ήττα της ομάδας του με 1-0 και ο Φρανκ Λάμπαρντ, μετά την ισοπαλία της Έβερτον με τη Μπρέντφορντ, είναι οι πρώτοι υποψήφιοι για να αποχωρήσουν άμεσα από τους πάγκους των ομάδων τους, σύμφωνα με τις στοιχηματικές εταιρείες του «Νησιού».