Ναντ – Τουλούζ 3-1: Έφερε τα πάνω… κάτω στο δεύτερο μέρος η αντίπαλος του Ολυμπιακού!

Η Ναντ μπορεί να έχανε με 1-0 από την Τουλούζ στο πρώτο μέρος, αλλά κατάφερε να το γυρίσει και να πάρει τη νίκη με 3-1.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του UEFA Europa League, Ναντ, βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο από την Τουλούζ, αλλά η «εικόνα» της στο δεύτερο μέρος άλλαξε πλήρως και πήρε το τρίποντο στην έδρα της.

Αρχικά, ο Εβάν Γκεσάν ισοφάρισε σε 1-1 στο 50’ και πέντε λεπτά αργότερα (55’) ο Αιγύπτιος επιθετικός, Μοστάφα Μοχάμεντ, ολοκλήρωσε το «comeback».

Το τελικό 3-1 και το «κερασάκι» στη τούρτα, πρόσθεσε ο Μόουζις Σιμόν στο 61’ με κοντινό τελείωμα, λίγο πιο κοντά από το σημείο του πέναλτι.

Οι ενδεκάδες:

Ναντ (Αντουάν Κομπουαρέ): Λαφόντ, Καστεγιέτο, Παλουά, Μερλίν, Μουτουσάμι, Ζιροτό, Χιριβέγια, Κοκό, Γκεσάν, Σιμόν

Τουλούζ (Φιλίπ Μοντανιέ): Ντουπέ, Ντέσλερ, Ρουά, Νικολάισεν, Αμπουκάλ, Μπόομεν, Σπίρινγκς, Μπεγκραουί, Ντετζάγκερε, Ρατάο, Νταλίνγκα