Ερυθρός Αστέρας – Μακάμπι Χάιφα 2-1: O Σούντγκρεν έδωσε «ανάσα» με μία φαλτσαριστή βολίδα! (video)

Απίστευτη εξέλιξη λίγο πριν την ανάπαυλα στο Στάδιο Ράικο Μίτιτς με διπλό προβάδισμα του Ερυθρού Αστέρα, χαμένο πέναλτι της Μακάμπι και γκολ του πρώην «κίτρινου» Σούντγκρεν που έκανε το 2-1.

Ο Ερυθρός Αστέρας στο 43’ λεπτό διεύρυνε το προβάδισμά του και πήρε το «πάνω χέρι» με τον ‘Ιβανιτς να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Πέσιτς και να κάνει το 2-0. Το οποίο όμως δεν έμεινε για πολύ.

Η Μακάμπι Χάιφα η οποία δεν είχε απειλήσει καθόλου σε όλο το πρώτο μέρος , κέρδισε πέναλτι από το πουθενά μετά από χέρι του Ντράγκοβιτς. Ο Μπόργιαν όμως απέτρεψε το γκολ, προσωρινά τουλάχιστον. Και ότι δεν κατάφερε ο Χαζίζα, το πέτυχε ο Σούντγκρεν. Ο πρώην παίκτης του Άρη δοκίμασε ένα σουτ από τα 30 και πλέον μέτρα, με τη μπάλα να παίρνει αρκετά φάλτσα και να μπερδεύει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Έτσι έκανε το 2-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, σκορ που πήγα οι δυο ομάδες στην ανάπαυλα.