Μπενφίκα - Ντιναμό Κιέβου 3-0: Σφράγισαν την πρόκριση από ημίχρονο οι Πορτογάλοι! (video)

Με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά από τους Ράφα Σίλβα (40') και Νέρες (42'), η Μπενφίκα σφράγισε την πρόκριση στους ομίλους της Champions League από το πρώτο κιόλας ημίχρονο!
Με τον Ράφα Σίλβα να σκοράρει στο 40' έπειτα από τραγικό λάθος της άμυνας της Ντιναμό Κιέβου και τον Νταβίντ Νέρες να χτυπάει ξανά για την πορτογαλική ομάδα δύο λεπτά αργότερα, η Μπενφίκα σφράγισε την πρόκριση στους ομίλους του UEFA Champions League, καθώς προηγείται στο ημίχρονο με 3-0 της ουκρανικής ομάδας. Ο Νίκολας Οταμέντι είχε ανοίξει τον χορό των γκολ με κεφαλιά στο 27'.