Επιβλήθηκε της Τρουά, έκανε το 2/2 και… κρατάει γερά στην κορυφή η Λυών!

Δυσκολεύτηκε στο πρώτο, αλλά καθάρισε με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο η Λυών επί της Τρουά στην δευτερη αγωνιστική μέρα της Ligue 1.

Με το επιβλητικό 4-1 η Λυών επικράτησε της Τρουά στο «Γκρουπάμα», στην 3η αγωνιστική της Ligue 1 και έκανε τη δεύτερη νίκη της για το φετινό πρωτάθλημα παραμένοντας πρώτη σε ισοβαθμία με την Παρί Σεν Ζερμέν στη βαθμολογία!

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα από το 3ο λεπτό της αναμέτρησης, χάρη στο γκολ του Λακαζέτ και σε όλο τον αγώνα είχαν το πάνω χέρι. Με ένα πέναλτι στο 39ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ισοφάριση με τον Ταρντιό και το ημίχρονο βρήκες τις δύο ομάδες ισόπαλες (1-1).

Με την έναρξη του δεύτερου μισού, η Λυών απάντησε άμεσα με δύο γκολ στο 46’ και το 49’, με τους Ταγλιαφίκο και τον Τετέ, ενώ ο δεύτερος σφράγισε την νίκη για τους γηπεδούχους στο 75’.