Βόλος ΝΠΣ – Αστέρας Τρίπολης 1-1: Ο Μπενίτο έκανε «σεφτέ» στη σεζόν, ο Φαν Βέερτ ισοφάρισε άμεσα! (video)

Ο Μπενίτο του Αστέρα Τρίπολης ήταν ο πρώτος σκόρερ της σεζόν στη Super League στο 28’, με τον «γνωστό-άγνωστο» Τομ Φαν Βέερτ να απαντά σχεδόν άμεσα (33') με το κεφάλι από κοντά.

Ότι δεν κατάφερε ο Αστέρας Τρίπολης με το δοκάρι του Ριέρα στο 18’, το πέτυχε δέκα λεπτά αργότερα. Ο Μπενίτο άνοιξε το σκορ με πολύ όμορφο πλασέ (το οποίο ελέγχθηκε από το VAR για οφσάιντ), περνώντας τη μπάλα πάνω από το σώμα του Κλέιμαν για να κάνει το 1-0 και να πετύχει το πρώτο τέρμα της φετινής Super League.

Ο Βόλος ΝΠΣ όμως δεν «έμεινε με σταυρωμένα χέρια». Πέντε λεπτά αργότερα ο «σεσημασμένος» γκολτζής, Τομ Φαν Βέερτ, εκμεταλλεύτηκε άψογα τη «γλυκιά» σέντρα του Άλχο και έφερε το ματς, με κεφαλιά από κοντά, στην απόλυτη ισορροπία (1-1).