Απίστευτο ματς ανάμεσα σε Χέρτα και Μπραουνσβάιγκ, σοκαριστικός αποκλεισμός για την ομάδα της Bundesliga!

Τι και αν η Χέρτα προηγούνταν με 2-0 επί της Μπραουνσβάιγκ, της 2ης κατηγορίας του γερμανικού ποδοσφαίρου και ακόμη μία φορά στην παράταση; Κατάφερε να αποκλειστεί με απίθανο τρόπο, με το ματς να οδηγείται στα πέναλτι και τους γηπεδούχους να προκρίνονται!

Απίστευτο κάζο υπέστη η Χέρτα, η οποία προηγήθηκε 2-0 της Μπραουνσβάιγκ, αλλά η ομάδα από τη δεύτερη κατηγορία έστειλε το ματς στην παράταση, προηγήθηκε και… ισοφάρισε ξανά, και πήρε μία τεράστια πρόκριση στα πέναλτι.

Συγκεκριμένα, η ομάδα της Bundesliga πήρε «κεφάλι» στο σκορ με τα τέρματα των Σέλκε, Μαολιντά αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση χάρη στα γκολ των Μπέχρεντ και Λάουντερμπαχ.

Στην παράταση, ο Φεράι ολοκλήρωσε την ανατροπή, αλλά η Χέρτα έκανε ανατροπή στην ανατροπή με τους Τουσάρ και Λουκεμπάκιο να σκοράρουν. Τελικά, ο Χένινγκ στο 118’ ισοφάρισε σε 4-4 και έστειλε τον αγώνα στα πέναλτι, εκεί όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 6-5.