Ιγκουαΐν: Πέτυχε χατ-τρικ αλλά δεν ήταν αρκετό! (video)

Ο Αργεντινός σέντερ φορ συνεχίζει να «πυροβολεί» στο MLS σκοράροντας τρία γκολ σε 27’ λεπτά όμως αυτό δεν έφτανε για να πάρει η Ίντερ Μαϊάμι τη νίκη (4-4).

Τι άλλο να κάνει πια ο Pipita; Ήθελε να ξεκολλήσει την ομάδα του από τα δυο συνεχή ανεπιτυχή αποτελέσματα, το πήρε εγωιστικά, πέτυχε χατ-τρικ αλλά για τρίτο συναπτό ματς, ο σύλλογος του Ντέιβιντ Μπέκαμ έμεινε μακριά από το τρίποντο.

Το χορό των γκολ ξεκίνησε στο 23’ με «οβίδα» σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, η συνέχεια δόθηκε στο 37’ θυμίζοντας τον παλιό καλό Γκονζάλο που περνούσε και το τελευταίο εμπόδιο, τον τερματοφύλακα, και η τριπλέτα έκλεισε στις καθυστερήσεις με χτύπημα πέναλτι.

Η Σαρλότ όμως αντέδρασε, με δυο γκολ του Βάσκες στο 81’ και το 87’ πήρε κεφάλι στο σκορ πριν ο Μακάβι πετύχει το buzzer beater στο 90+7’ και σώσει εν τέλει το βαθμό της ισοπαλίας.