ΟΦΗ: Πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στην Ολλανδία με… άρωμα Φαν Ντάινεν! (video)

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 της Εξελσιόρ στο πλαίσιο του δεύτερου φιλικού του τεστ κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας του στην Ολλανδία.

Μπορεί στο προηγούμενο να μην είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα, ωστόσο ο ΟΦΗ κατάφερε σήμερα (23/7) να επικρατήσει με 1-0 της Εξελσιόρ για το δεύτερο φιλικό του παιχνίδι στην προετοιμασία του επί ολλανδικού εδάφους.

Οι Κρητικοί δεν φάνηκαν να απειλούνται ιδιαιτέρως σε καμία στιγμή του ματς, δημιουργώντας μάλιστα και αρκετές επικίνδυνες ευκαιρίες.

Το γκολ που ουσιαστικά έκρινε το αποτέλεσμα του παιχνιδιού ήρθε στο 80ο λεπτό όταν ο Πόμπι έκανε μια ωραία σέντρα που είχε αποδέκτη τον Φαν Ντάινεν. Εκείνος με τη σειρά του έπιασε μια εξαιρετική κεφαλιά-ψαράκι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι συνθέσεις του ΟΦΗ:

Α’ ημίχρονο: Μανδάς, Μαρινάκης, Διαμαντής, Πασαλίδη, Ουές, Μεγιάδο, Ντιουσέ, Νέιρα, Μπουζούκης, Καμάου, Ντουρμισάι

Β’ ημίχρονο: Σηφάκης, Πόμπι, Διαμαντής, Πασαλίδης, Ουές, Στάικος, Ντιουσέ, Νέιρα, Μπουζούκης, Καμάου, Φαν Ντάινεν