Ουτρέχτη – ΟΦΗ 4-0: Πρώτη φιλική ήττα για τους Κρητικούς (video)

Ήττα για τον ΟΦΗ με 4-0 από την Ουτρέχτη, για την πρώτη φιλική αναμέτρηση της σεζόν.

Αντιμέτωπος με την ήττα από την Ουτρέχτη με 4-0 ήρθε ο ΟΦΗ, στο πλαίσιο της πρώτης του φιλικής αναμέτρησης της προετοιμασίας του. Φυσικά κάτι τέτοιο δεν θα πρέπει να ανησυχεί ιδιαίτερα την ομάδα του Νίκου Νιόπλια, καθώς ακόμα κάνει τα πρώτα της βήματα.

Το σκορ άνοιξε ο Δουβίκας στο 9’, με τον Φέρμαν να διπλασιάζει τα τέρματα για τους Ολλανδούς στο 29’. Από την πλευρά τους οι Κρητικοί έφτασαν κοντά στο γκολ με κεφαλιά του Τσιλιανίδη.

Στο δεύτερο μισό η Ουτρέχτη έκανε το 3-0 στο 79’ με τον Ρένταν, έπειτα από λάθος του Διαμαντή, ενώ στη συνέχεια ο ίδιος σκόραρε ξανά (90’) για το τελικό 4-0.

ΟΦΗ
(Α’ ημίχρονο): Επασί, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Καμάου, Ντουρμισάι

ΟΦΗ (Β’ ημίχρονο): Σωτηρίου, Διαμαντής, Ουές, Τοράλ, Ντιουσέ, Μπουζούκης, Φαν Ντάινεν, Πόμπι