Μακάμπι Χάιφα – Ολυμπιακός 0-1: Τα γκολ των Πλάνιτς και Ντέιβιντ που ακυρώθηκαν ως οφσάιντ (video)

Ντέιβιντ και Πλάνιτς βρήκαν δίχτυα για λογαριασμό της Μακάμπι Χάιφα κόντρα στον Ολυμπιακό, αλλά αμφότερα τα γκολ ακυρώθηκαν.

Παραμένει το 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού κόντρα στη Μακάμπι Χάιφα, στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Ο Φίλιπ Ζινκερνάγκελ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό για τους «ερυθρόλευκους», με κοντινό… ριμπάουντ μετά το δοκάρι του Μασούρα και το προβάδισμα για τους Πειραιώτες παραμένει στο τέλος του 1ου ημιχρόνου, παρότι ο Ντέιβιντ στο 39’ και ο Πλάνιτς στις καθυστερήσεις, έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα.

Και στις δύο περιπτώσεις, οι παίκτες της Μακάμπι Χάιφα υποδείχθηκαν σε θέση οφσάιντ και τα γκολ ακυρώθηκαν.