Πανηγυρισμός α λα… Μέσι στο Μπόκα Τζούνιορς – Ουνιόν Σάντα Φε (video)

Με έναν από τους πιο χαρακτηριστικούς πανηγυρισμούς, θέλησε να γιορτάσει το νικητήριο γκολ που πέτυχε ο Φράνκο Τρογιάνσκι, στην αναμέτρηση της Μπόκα Τζούνιορς με την Ουνιόν Σάντα Φε.

Η Ουνιόν Σάντα Φε, έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Μπομπονέρα, καθώς επικράτησε με 2-1 της Μπόκα Τζούνιορς για την 5η αγωνιστική της αργεντίνικης λίγκας, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 15 λεπτό των καθυστερήσεων.

Μάλιστα, ο σκόρερ του «χρυσού» γκολ των φιλοξενούμενων, Φράνκο Τρογιάνσκι, τράβηξε πάνω του τα βλέμματα, καθώς όταν ευστόχησε στο πέναλτι στο 15ο λεπτό των καθυστερήσεων, έβγαλε τη φανέλα του και την ύψωσε, μπροστά από την κερκίδα των φίλων της Μπόκα, θυμίζοντας, τον Λιονέλ Μέσι, με τον αντίστοιχο πανηγυρισμό του στο «Ελ κλάσσικο» το 2017, στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου.

Η κίνηση αυτή, έγινε ανήμερα των γενεθλίων του Αργεντινού θρύλου, που έκλεισε την Παρασκευή (24/06) τα 35 του χρόνια.