Τεράστιο «βήμα» επιστροφής στην Bundesliga για το Αμβούργο στην έδρα της Χέρτα! (video)

Το Αμβούργο επικράτησε με 1-0 (19/05) της Χέρτα Βερολίνου εκτός έδρας και έκανε «άλμα» για την άνοδο στην Bundesliga της νέας σεζόν.
Ένα γκολ και να... καίει ήταν αρκετό για το Αμβούργο, στο πρώτο ματς με τη Χέρτα Βερολίνου (19/05, 1-0) στα μπαράζ για την άνοδο της πρώτης στην Bundesliga και υποβιβασμό της δεύτερης.

Ο Ρέις άνοιξε το σκορ στο 57ο λεπτό με μία σέντρα-σουτ που αιφνιδίασε τον Κρίστενσεν και διαμόρφωσε το τελικό σκορ!

Οι φιλοξενούμενοι υπήρξαν πιο δραστήριοι επιθετικά, σε ολόκληρη τη διάρκεια του ματς και έφτασαν κοντά στο γκολ στο 40ο λεπτό με τον Γκλατζέλ. Εν τέλει, δώδεκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους βρήκαν το πολυπόθητο γκολ και περιμένουν πλέον τη Χέρτα στην έδρα τους, έχοντας σοβαρό πλεονέκτημα.

Υπενθυμίζεται πως η ρεβάνς των δύο ομάδων είναι προγραμματισμένη για τη Δευτέρα 23 Μαΐου (21:30).