Μπράτσος: «Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την ομάδα μου»

Ο προπονητής του Βόλου, Κώστας Μπράτσος, παραχώρησε δηλώσεις στην κάμερα της COSMOTE TV, μετά την ισοπαλία της ομάδας του (07/05, 0-0) κόντρα στον Παναιτωλικό.
Απόλυτα ικανοποιημένος από την ομάδα του και την προσήλωσή της στο αγωνιστικό της πλάνο, παρουσιάστηκε ο προπονητής του Βόλου, Κώστας Μπράτσος, στις δηλώσεις που παραχώρησε μετά την ισοπαλία (07/05, 0-0) των Θεσσαλών με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των play-outs της Super League.

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, αφού και εμείς, αλλά και ο αντίπαλος, είχαμε ευκαιρίες για γκολ. Στο δεύτερο, στα δέκα πρώτα λεπτά δείξαμε επιθετικότητα, μετά ανέλαβε τα ηνία ο Παναιτωλικός και δεν αξιοποιήσαμε τις φάσεις.

Πάνω απ' όλα μετράει η πίστη στο πλάνο, το οποίο υπήρχε και σήμερα, και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Στο προηγούμενο παιχνίδι βρεθήκαμε αντιμέτωποι με μια πολύ καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα και σήμερα ο Παναιτωλικός βρέθηκε και αυτός απέναντι σε μια εξαιρετική εμφάνιση του Κλέιμαν».