Ιωνικός - Απόλλων Σμύρνης 2-0: Δύο γκολ σε ένα ημίχρονο από τον εξαιρετικό Κιάκο! (video)

Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρίσκει την ομάδα της Νίκαιας να προηγείται με δύο τέρματα χάρις στο σόου - Κιάκου, ο οποίος πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό 45λεπτο.
Ο μέχρι στιγμής εξαιρετικός Λένις έκανε κούρσα από τα αριστερά, έβγαλε μία πολύ δύσκολη σέντρα η οποία βρήκε αποδέκτη το κεφάλι του Κιάκου. Έτσι στο 26ο λεπτό η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Σορκάν, γράφοντας το 1-0.

Mόλις 5 λεπτά χρειάστηκε ο Έλληνας μέσος για να σημειώσει και το 2ο του προσωπικό τέρμα και να διευρύνει το προβάδισμα του Ιωνικού. Αυτή την φορά έπειτα από ασίστ του Ντάλσιο ο οποίος πάσαρε από τα δεξιά, για να βρει τον συμπάικτη του στο ύψος του πέναλτι.