Σένκεφελντ: «Η ομάδα έχει αυτοπεποίθηση»

Ο σκόρερ της νίκης του Παναθηναϊκού επί του Άρη σχολίασε το ματς.

Νικητής με 1-0 έφυγε ο Παναθηναϊκός από την αναμέτρηση κόντρα στον Άρη, για την 6η αγωνιστική των play off της Super League. Ο Μπαρτ Σένκεφελντ σε δηλώσεις του μίλησε για το ματς, ενώ εξέφρασε τη σιγουριά του για το γεγονός πως η ομάδα του θα τα πάει ακόμα καλύτερα στο μέλλον.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Στο πρώτο ημίχρονο ελέγχαμε το παιχνίδι και θεωρώ ότι η ομάδα έπαιζε καλά. Προς το τέλος του ημιχρόνου ο αντίπαλος έμεινε με 10 παίκτες, υπήρχε πίεση. Στο δεύτερο ημίχρονο όντως, δεν παίξαμε καλά, και ιδιαίτερα όταν αντιμετωπίζεις μία ομάδα που παίζει με 10 παίκτες, αυτό είναι κάτι το οποίο δεν πρέπει να ξανασυμβεί. Είμαι χαρούμενος για τη νίκη. Θα πρέπει να βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Πράγματι η ομάδα έχει αυτοπεποίθηση, και πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να μην χάσει αυτή την αυτοπεποίθηση.

Προετοιμαζόμαστε καλά για κάθε παιχνίδι, πρέπει να προστατεύσουμε αυτή την αυτοπεποίθηση, τη σιγουριά που έχει αποκτήσει η ομάδα. Έχω εμπιστοσύνη και πιστεύω ότι θα πάμε ακόμα καλύτερα».