Το Fair Play της χρονιάς στην Τουρκία: Ο Ντεμίρ έχασε επίτηδες πέναλτι στο 99'! (video)

Απίστευτη φάση στον αγώνα Γκαζιαντέπ - Γκιοζτέπε, με τον Μουχάμαντ Ντεμίρ να αστοχεί επίτηδες σε πέναλτι που θα έδινε τη νίκη στην ομάδα του στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων!
Φοβερό περιστατικό Fair Play από αυτά που σπάνια βλέπουμε στα γήπεδα σημειώθηκε στην Τούρκικη Σούπερ Λιγκ.Ο επιθετικός της Γκαζιαντέπ, Μουχάμαντ Ντεμίρ με το σκορ στο 1-1 απέναντι στην Γκιοζτέπε και το ρολόι να δείχνει το 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, επέλεξε να στείλει την μπάλα άουτ σε πέναλτι που λανθασμένα υπέδειξε ο διαιτητής υπέρ της ομάδας του! Στην Γκαζιαντέπ αγωνίζεται και ο «δικός μας» Στέλιος Κίτσιου, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρά τον έναν βαθμό που πήραν με αυτόν τον... ασυνήθιστο τρόπο, υποβιβάστηκαν και μαθηματικά.