Η Σπάρτα Ρότερνταμ του Μασούρα θα ταξιδέψει στο Άρνεμ για αγώνα έξι λεπτών! (video)

Aπίστευτα πράγματα στην Eredivisie της Ολλανδίας, καθώς η διοικούσα αρχή αποφάσισε να συνεχιστεί ο αγώνας της Φίτεσε με τη Σπάρτα Ρότερνταμ, που είχε διακοπεί στο 92ο λεπτό.

Μια πρωτοφανή απόφαση πήρε η Ολλανδική ομοσπονδία ποδοσφαίρου, αναφορικά με την αναμέτρηση της Φίτεσε με τη Σπάρτα Ρότερνταμ.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Γιάννη Μασούρα, θα ταξιδέψει τη Μεγάλη Τρίτη (19/04) στο Άρνεμ, για να ολοκληρώσει την αναμέτρηση της με τη Φίτεσε που είχε διακοπεί στις 4 Μαρτίου στο 92ο λεπτό, εξαιτίας εισβολής οπαδού στον αγωνιστικό χώρο.

Έτσι, η ομάδα του λιμανιού της Ολλανδίας θα αναγκαστεί να διανύσει μια απόσταση 123 χιλιομέτρων και να επιβιβαστεί στο αεροπλάνο για μια ώρα για να αντιμετωπίσει τη Φίτεσε.

Nα σημειωθεί, ότι το σκορ στην εν λόγω αναμέτρηση, ήταν στο 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων χάρη στο γκολ του Νταλμάου στο 5ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι, λίγο πριν την διακοπή είχαν χάσει πέναλτι, το οποίο επέφερε την αντίδραση του θερμόαιμου οπαδού.