Μίλωνας – Παναθηναϊκός 1-3: Δυσκολεύτηκε αλλά επέστρεψαν στην πρώτη θέση οι «πράσινοι»!

Μπορεί ο Ολυμπιακός να επικράτησε του Φοίνικα Σύρου με 3-1 και να επέστρεψε στην κορυφή της Volley League, όμως ο Παναθηναϊκός έκανε το χρέος του και πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Μίλωνα με το ίδιο σκορ!

Σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει ο Παναθηναϊκός απέναντι στον Μίλωνα στην Β’ φάση της Volley League, με τους «πρασίνους» να επικρατούν με 3-1 σετ και να επιστρέφουν στην κορυφή του πρωταθλήματος, παρά το «διπλό» του Ολυμπιακού στη Σύρο.

Αναλυτικότερα, ο Παναθηναϊκός ζορίστηκε στο πρώτο και το δεύτερο σετ, αλλά μετά η διαφορά ποιότητας έκανε την εμφάνισή της. Πήρε το τρίτο σετ με... αέρα 10 πόντων και αποδείχθηκε ψυχραιμότερος στο φινάλε της αναμέτρησης, όπου είχε τέσσερις ευκαιρίες για να τελειώσει το ματς και το κατάφερε με την δεύτερη!

Τα σετ: 24-26, 25-22, 15-25, 22-25