Φέγενορντ – Σλάβια Πράγας 1-1: Τρομερό γκολ από Σινιστέρα, απαντά ο Ολαγίνκα (video)

Μπορεί η Φέγενορντ να βγήκε μπροστά, ωστόσο η Σλάβια Πράγας έφερε ξανά την ισορροπία στο ματς λίγα λεπτά πριν από την ανάπαυλα.

Αρχικά το σκορ άνοιξε η Φέγενορντ, με τους γηπεδούχους να βγαίνουν στην αντεπίθεση και τον Σινιστέρα να πιάνει ένα τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή στο 10ο λεπτό.

Στη συνέχεια η Σλάβια Πράγας μπόρεσε να απαντήσει! Συγκεκριμένα ο Ολαγίνκα έκανε ένα σουτ το οποίο εξουδετερώθηκε από τον τερματοφύλακα, αλλά η δεύτερή του προσπάθεια ήταν εύστοχη και έγραψε το 1-1 στο 41’. Από πλευράς Ολλανδών, υπήρξαν βέβαια παράπονα για οφσάιντ.