Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 2-1: Φοβερό γκολ του Χουάνκαρ, απαντά άμεσα ο Ζίβκοβιτς! (video)

Ο Παναθηναϊκός απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων κόντρα στον ΠΑΟΚ, με εντυπωσιακό βολέ του Χουάνκαρ στο 64', αλλά έξι λεπτά μετά, ο Ζίβκοβιτς μείωσε σε 2-1!
Η νίκη του Παναθηναϊκού κόντρα στον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των play-offs της Super League, φάνηκε να «κλειδώνει» στο 64', αλλά εν τέλει οι Θεσσαλονικείς μπήκαν ξανά στο ματς.

Αρχικά, ο Παλάσιος εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Χουάνκαρ, που με φοβερό σουτ έγραψε το 2-0 στο 64ο λεπτό! Έξι λεπτά αργότερα, όμως, ο ΠΑΟΚ μείωσε με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς από κοντά. Υπήρχε εξέταση της φάσης από τον VAR, αλλά το γκολ μέτρησε κανονικά, επιβεβαιώνοντας το 2-1 για τον «Δικέφαλο του Βορρά».