Ελληνική... τρέλα στην Ολλανδία: Γκολάρα ο Παυλίδης, ασίστ ο Λημνιός! (video)

Βαγγέλης Παυλίδης και Δημήτρης Λημνιός συνέχισαν να εντυπωσιάζουν στο ολλανδικό πρωτάθλημα, με τον πρώτο να βάζει ένα υπέροχο γκολ και τον δεύτερο να μοιράζει την παρθενική του ασίστ στην Eredivisie.
Η Ολλανδία χόρεψε σε ελληνικούς ρυθμούς το Σάββατο (02/04), αφού τόσο ο Βαγγέλης Παυλίδης, όσο και ο Δημήτρης Λημνιός, υπήρξαν καθοριστικοί για τις ομάδες τους.

Από την μία ο 23χρονος φορ της Άλκμααρ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 32ο λεπτό κόντρα στη Φίτεσε, φτάνοντας τα 11 γκολ σε 27 ματς στη φετινή Eredivisie. Κατά αυτόν τον τρόπο, έθεσε τις βάσεις για την επικράτηση της Άλκμααρ με 3-1 (02/04).

Όσον αφορά τον Λημνιό, μπορεί να μην κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης με την Τβέντε κόντρα στην Αϊντχόφεν (02/04, 3-3), αλλά μοίρασε την πρώτη του φετινή ασίστ στο 13ο λεπτό, για να γράψει ο Φαν Φονσβίνκελ το 1-0.