Μπέρνλι – Μάντσεστερ Σίτι 0-1: Tiki taka και διώχνει το άγχος ο Ντε Μπρόινε! (video)

Ιδανικά ξεκινά το ματς στο Τερφ Μουρ για τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία προηγείται στο 5ο λεπτό, χάρη στο φοβερό γκολ του Κέβιν Ντε Μπρόινε!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκκίνησε το ματς απέναντι στην Μπέρνλι η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία είδε την Λίβερπουλ να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας για πρώτη φορά μετά την 1η Οκτωβρίου!

Ήθελε να διώξει από νωρίς το άγχος και το πέτυχε στο 5ο λεπτό, χάρη στο γκολ του Κέβιν Ντε Μπρόινε. Οι «πολίτες» συνεργάστηκαν εξαιρετικά, ο Στέρλινγκ έδωσε με μία στον Βέλγο και αυτός με δυνατό σουτ νίκησε τον Πόουπ για το 1-0!