Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Σίτι 1-4: «Κεραυνός» του Φόντεν, γκολ ο Μαχρέζ και… πρόκριση! (video)

Μόνο τα τυπικά απομένουν για να πάρει η Μάντσεστερ Σίτι την πρόκριση στους «4» του FA Cup, με τον Φιλ Φόντεν να βάζει ένα απίστευτο γκολ για το 3-1 κόντρα στην Σαουθάμπτον και τον Μαχρέζ να προσθέτει απλώς το κερασάκι στην τούρτα!

Δεν είχε βρει δίχτυα από τα τέλη Φεβρουαρίου απέναντι στην Έβερτον, αλλά ο Φόντεν δεν… επηρεάζεται! Σκοράρει στο 75ο λεπτό με απίστευτο σουτ, «γράφει» το 3-1 και η Σίτι είναι με το ένα πόδι στον ημιτελικό του FA Cup, φεύγοντας με το «διπλό» από το Σεντ Μέρις της Σαουθάμπτον!

Ο Μαχρέζ τρία λεπτά αργότερα, απλώς βάζει το κερασάκι στην τούρτα, σκοράροντας ξανά από την αγαπημένη του θέση!