Λιντς: Πρώτη φορά γυρνάει παιχνίδι βρισκόμενη δυο γκολ πίσω (video)

Τι και αν μετρούσε 47 σερί αποτυχημένα αποτελέσματα που είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με δυο τέρματα στην Premier League? H Λιντς πήρε τεράστιο διπλό στο Μολινό και ελπίζει ακόμα περισσότερο στην επιβίωση της.
Η Γουλβς ήταν μπρόστά στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο στο ματς της Παρασκευής (18/3) και όλα έδειχναν ότι θα οι "λύκοι" θα έπαιρναν μια εύκολη νίκη. Υπολόγιζαν όμως χωρίς τα ψυχωμένα "παγώνια" του Τζέσι Μαρτς, τα οποία πραγματοποίησαν μια τρομερή ανατροπή στις καθυστερήσεις. Από το 53' και μετά ήταν ένα άλλο ματς και εκμεταλευόμενοι το αριθμιτικό πλεονέκτημα έφεραν τούμπα την εις βάρος τους κατάσταση.

Η Λίντς έτσι έφτασε στο τελικό 3-2 στο 91ο λεπτό και αρνείται να παραιτηθεί στη μάχη που δίνει για να παραμείνει στα σαλόνια της ανώτερης κατηγορίας του αγγλικού ποδοσφαίρου. Η ολική αυτή ανατροπή αποτελεί σπουδαίο επίτευγμα της σύγχρονης ιστορίας της ομάδας από το Έλαντ Ρόουντ.