![ΟΦΗ: Συνεχίζεται η προετοιμασία ενόψει Ιωνικού](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/b8ce8b9ddc478dd30fad139df041da44_XL.jpg)
Με δύο απουσίες πραγματοποιήθηκε η προπόνηση του ΟΦΗ.
Την προετοιμασία του ενόψει της αναμέτρησης με τον Ιωνικό για την πρεμιέρα των play out συνεχίζει ο ΟΦΗ (19/3, 15:00). Οι Κρητικοί προπονήθηκαν το πρωί της Τετάρτης (16/3) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει παιχνίδι κατοχής μπάλας, ασκήσεις τακτικής και τελικό παιχνίδι.
Οι Μπρους Καμάου και Αμπντούλ Ουές συνέχισαν θεραπεία, ο Τζον Τοράλ απουσίασε με άδεια και ο Λουκ Καστάνιος δεν προπονήθηκε λόγω ίωσης. Επόμενη προπόνηση έχει προγραμματιστεί για αύριο, Πέμπτη (17/3), στις 11:00.