Μαγικό γκολ στο Μεξικό: «Κρύφτηκε» η μπάλα με διπλό τακουνάκι! (video)

Υποψήφιο για γκολ της χρονιάς μπορεί να θεωρεί το γκολ που πέτυχε η Πούμας στο πρωτάθλημα του Μεξικό, καθώς οι παίκτες της έκρυψαν τη μπάλα με… τακουνάκια!

Λίγες μέρες πριν, το παγκόσμιο ποδόσφαιρο πάγωσε μπροστά στις εικόνες του αγώνα της Κερετάρο με την Άτλας, όπου έχασαν την ζωή τους 22 άνθρωποι και υπήρχαν δεκάδες τραυματίες.

Η διοργανώτρια Αρχή του Μεξικό αποφάσισε να αναβάλλει την αγωνιστική, ωστόσο η επιστροφή στην δράση, αποζημίωσε κάπως τους φίλους του αθλήματος.

Συγκεκριμένα, στον αγώνα της Κρουζ Αζούλ με την Πούμας, τα ξημερώματα της Κυριακής (13/03), οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ένα εντυπωσιακό γκολ που μπορεί εύκολα να γίνει ένα από τα κορυφαία της σεζόν.

Με τους γηπεδούχους να έχουν πάρει το προβάδισμα στο 29ο λεπτό, η Πούμας έβγαλε μία τρομερή επίθεση, δύο λεπτά μετά, κρύβοντας, στην κυριολεξία τη μπάλα. Το απίστευτο είναι πως αυτό συνέβη με διπλό… τακουνάκι. Ο Φάμπιο Αλβάρες υποδέχθηκε τη μπάλα και ισοφάρισε (προσωρινά) σε 1-1.