Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ 2-1: Ισοφάρισε ο Κέιν, αλλά ο Ρονάλντο δεν συμβιβάζεται με την ισοπαλία! (video)

Η Τότεναμ πίεζε, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κλείστηκε πίσω και ένα λάθος του Τέγιες ήταν αρκετό για να δώσει στα «σπιρούνια» την ευκαιρία τους από τα έντεκα βήματα. Ο Κέιν εκτέλεσε άψογα στο 33’, αλλά τρία λεπτά μετά το σκορ «γράφει» 2-1, με ευθύνη του Κριστιάνο Ρονάλντο!

Ο Ντέγιαν Κουλουσέφσκι περνάει έναν και δύο ποδοσφαιριστές από την δεξιά πλευρά επίθεσης της Τότεναμ και αποφασίζει να σεντράρει. Ο Τέγιες δεν μαζεύει τα χέρια του και ο Μος καταλογίζει πέναλτι στο 32ο λεπτό.

Μετά από 60 δευτερόλεπτα, το σύνολο του Αντόνιο Κόντε πανηγυρίζει αγκαλιά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του αρχηγού της. Ο Κέιν το κάνει από τα δεξιά, ο Ντε Χέα μαντεύει σωστά αλλά είναι αδύνατο να το βγάλει και το 1-1 είναι γεγονός!