Το γκολ του Κριχόβιακ στον τελικό του Europa League το 2015! (video)

Η μεγάλη εμφάνιση του Κριχόβιακ, που έρχεται στην Ελλάδα για λογαριασμό της ΑΕΚ, στον τελικό του Europa League του 2015!
Ο κορυφαίος Πολωνός χαφ, Γκεγκόρζ Κριχόβιακ, ετοιμάζεται να «πατήσει» Ελλάδα για να φορέσει τη φανέλα της ΑΕΚ και αβίαστα το μυαλό όλων πήγε στη σπουδαία του εμφάνιση στον τελικό του Europa League το 2015 κόντρα στη Ντνίπρο!

Τότε, είχε πετύχει το πρώτο γκολ της Σεβίλλης, με το οποίο έφερε το σκορ στα ίσια στο 28ο λεπτό! Μάλιστα, τέσσερα λεπτά νωρίτερα είχε κι άλλη ευκαιρία, αλλά ο Μπόικο του είπε «όχι» με τρομερή επέμβαση! Μάλιστα, στη φάση του γκολ είχε κάνει εξαιρετική προσποίηση πάνω στον άλλοτε παίκτη του ΠΑΟΚ, Λέο Μάτος. Η αναμέτρηση είχε λήξει με σκορ 3-2 υπέρ των Σεβιγιάνων, που κατέκτησαν το τρόπαιο.