Ολυμπιακός – Αταλάντα 0-3: Ο Μαλινόφσκι πληγώνει διπλά τους «ερυθρόλευκους» σε 2’! (video)

Μέσα σε δύο λεπτά ο Μαλινόφσκι σημείωσε δύο υπέροχα γκολ, έκλεισε το εισιτήριο της ομάδας του για την επόμενη φάση και έστειλε το δικό του μήνυμα συμπαράστασης για τα όσα συμβαίνουν στην Ουκρανία.

Δύο λεπτά χρειάστηκε ο Μαλινόφσκι προκειμένου να «κλειδώσει» τη νίκη και πρόκριση της Αταλάντα στην φάση των «16» του Europa League. Ο Ουκρανός αρχικά έγινε δέκτης της πάσας του Κοπμέινερς και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βάτσλικ για να κάνει το 2-0 στο 67’. Στην συνέχεια σήκωσε την μπλούζα του για να δείξει μι άλλη που φορούσε από μέσα, στην οποία ζητούσε από τους ανθρώπους να προσευχηθούν για τα όσα συμβαίνουν στην πατρίδα του.

Ο ίδιος το έκανε ξανά στο 69ο λεπτό, πιάνοντας ένα ακόμη πιο δύσκολο και εντυπωσιακό σουτ και σημειώνοντας έτσι το 3-0.