Λάτσιο – Πόρτο 1-1: Προβάδισμα με ωραίο σουτ του Ιμόμπιλε – απάντησε με πέναλτι ο Ταρέμι! (video)

Ιδανικά ξεκίνησε την αναμέτρηση απέναντι στην Πόρτο η Λάτσιο, με τον Ιμόμπιλε να ανοίγει το σκορ, αλλά τον Ταρέμι να απαντά από τα έντεκα βήματα άμεσα!

Μπορεί η Λάτσιο να ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση απέναντι στην Πόρτο, παίρνοντας το προβάδισμα στο 19ο λεπτό, έχοντας σκορ… παράτασης στην έδρα της, αλλά η χαρά που προσέφερε ο Τσίρο Ιμόμπιλε με το εκπληκτικό σουτ του, δεν κράτησε για πολύ.

Και αυτό διότι ο Ταρέμι ισοφάρισε 12 λεπτά αργότερα από το σημείο του πέναλτι, με τους «δράκους» να έχουν σκορ πρόκρισης, εξαιτίας του 2-1 στο πρώτο ματς!