Ράνγκνικ: «Παίξαμε όπως ήθελα, μόνο στα τελευταία τριάντα λεπτά»

Οι δηλώσεις του Ραλφ Ράνγκνικ μετά την ισοπαλία ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Την άποψη ότι οι ποδοσφαιριστές του αγωνίσθηκαν σύμφωνα με τις πραγματικές τους δυνατότητες, για μόλις μισή ώρα, εξέφρασε ο Ραλφ Ράνγκνικ, μετά το τέλος του πρώτου αγώνα για τους «16» του Champions League, που έγινε στην Μαδρίτη και βρήκε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισόπαλη (1-1) με την Ατλέτικο.

«Στο ημίχρονο, τους είπα ότι δεν ήταν αρκετό αυτό που δείχνουν στο γήπεδο. Και ότι έπρεπε να δώσουμε περισσότερα. Δεν είναι θέμα παιχνιδιού ή τακτικής. Είναι απλώς θέμα πεποίθησης και πιστεύω. Ο αντίπαλος είναι ο πρωταθλητής στην Ισπανία. Και αυτό σημαίνει, ότι πρέπει να ανταποκριθείς σε αυτό που απαιτεί η στιγμή. Κι εμείς, το κάναμε, μόνο από το 60ο λεπτό. Παίξαμε όπως ήθελα, μόνο στα τελευταία τριάντα λεπτά. Όλοι ξέρουμε πόσο φανταστικός παίκτης είναι με την μπάλα, ο Μπρούνο Φερνάντες, αλλά έκανε μερικά λάθη και έδωσε μερικές μπάλες στο πρώτο ημίχρονο. Γι' αυτό και το ματς δεν ήταν καθόλου ισορροπημένο».