Τσέλσι - Λιλ 1-0: Τρίτη και... φαρμακερή για τον Χάβερτς, ανοίγει το σκορ με καρφωτή κεφαλιά! (video)

Η Τσέλσι πήρε κεφάλι στο σκορ απέναντι στη Λιλ στο 8ο λεπτό, με τον Κάι Χάβερτς να βρίσκει δίχτυα με την τρίτη του προσπάθεια στο ματς!
Μία προσπάθεια εκτός στόχου, μία που αποκρούστηκε. Η τρίτη έφερε το πολυπόθητο γκολ! Ο Κάι Χάβερτς επέμεινε και έγραψε το 1-0 για την Τσέλσι απέναντι στη Λιλ, στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Champions League

Πιο συγκεκριμένα, στο 8ο λεπτό ο Χακίμ Ζίγες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γερμανός μεσοεπιθετικός έκανε εξαιρετική κίνηση χωρίς την μπάλα και με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, άνοιξε το σκορ για τους «μπλε» του Λονδίνου.