Μπορούσια Ντόρτμουντ – Ρέιντζερς 0-2: Εκπληκτικοί οι Σκωτσέζοι, σοκάρουν την Βεστφαλία! (video)

Μία εξαιρετική Ρέιντζερς κάνει την εμφάνισή της στην Βεστφαλία απέναντι στην Μπορούσια Ντόρτμουντ, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν δις σε τρία λεπτά, «σοκάροντας» την ομάδα του Ρόζε.

Τι και αν η Ντόρτμουντ λογίζεται ως το απόλυτο φαβορί για να προκριθεί απέναντι στην Ρέιντζερς στην επόμενη φάση του EuropaLeague, προσπερνώντας με επιτυχία το εμπόδιο των Σκωτσέζων;

Τα πρώτα 45 λεπτά στην Γερμανία αποδεικνύουν το αντίθετο! Η Ρέιντζερς προηγήθηκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ταβερνιέρ στο 38ο λεπτό και προτού προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα.

Αυτή την φορά ο Μορέλος «έγραψε» 180 δευτερόλεπτα μετά το 1-0, το… 2-0 και η Ρέιντζερς έχει «σοκάρει» την Βεστφαλία, αναγκάζοντας την Ντόρτμουντ να βελτιωθεί πολύ, αν θέλει να πάρει κάτι από την αναμέτρηση!