Ζενίτ – Μπέτις 2-2: Τρελό ματς στην Ρωσία, τέσσερα γκολ πριν το… μισάωρο! (video)

Ιδανικά ξεκίνησε την πρώτη από τις δύο αναμετρήσεις των PlayOffτου EuropaLeagueη Μπέτις, η οποία προηγήθηκε της Ζενίτ με 2-0, πριν από την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα, αλλά δέχθηκε τη μείωση του σκορ στο 25’ από τον Τζιούμπα και εν συνεχεία ισοφαρίστηκε από τον Μάλκομ στο «τρελό» ματς της Αγίας Πετρούπολης!

Μπορεί η έδρα της Ζενίτ να είναι και η κινητήρια δύναμή της, όμως η Μπέτις έμοιαζε αποφασισμένη να περάσει νικηφόρα από την Ρωσία και να αποκτήσει ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης από το πρώτο ματς.

Άνοιξε το σκορ από στημένη φάση στο 8ο λεπτό με τον Ροντρίγκες, έκανε δύο τα γκολ της με τον Χοσέ στο 18’, αλλά η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση.

Ο Τζούμπα μείωσε σε 2-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μάλκομ έφερε το ματς σε ισορροπία. Όλα αυτά πριν από την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα!