Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 0-2: Προβάδισμα δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά για τους «πράσινους» (video)

Ο Παλάσιος στο 13’ και ο Αϊτόρ στο 17’ δίνουν αέρα δύο γκολ στον Παναθηναϊκό απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης!

Ο Φακούντο Σάντσες σέντραρε για τον Αϊτόρ, ο οποίος ανετράπη αντικανονικά από τον Μπαξεβάνη εντός της περιοχής και ο Παλάσιος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι. Ο Αργεντινός επιθετικός έβγαλε εις πέρας την αποστολή του και έκανε το 1-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Φώτης Ιωαννίδης ανετράπη εντός της περιοχής από τον Κάστρο με τον Ευαγγέλου να δείχνει για δεύτερη φορά την άσπρη βούλα. Ο Αϊτόρ εκτέλεσε και έδωσε «αέρα» δύο γκολ στους φιλοξενούμενους.