Παίρνει εκδίκηση η Μπόχουμ για την «επτάρα» του πρώτου γύρου – Διασύρει με 4-1 την Μπάγερν στο ημίχρονο! (video)

Την εκδίκησή της παίρνει η Μπόχουμ, «κερνώντας» με τέσσερα γκολ την Μπάγερν Μονάχου από το πρώτο μόλις ημίχρονο!

Απίθανο κι όμως… γερμανικό! Μπόχουμ και Μπάγερν Μονάχου αναμετρώνται στο «Ρουρστάντιον» στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Bundesliga και τα πράγματα κυλούν με τον χειρότερο δυνατό τρόπο για τους πρωταθλητές!

Συγκεκριμένα η Μπόχουμ έχει καταφέρει να πάρει ένα τεράστιο προβάδισμα διασύροντας τους αντιπάλους! Μπορεί οι Βαυαροί να άνοιξαν το σκορ στο 9’ με τον Λεβαντόφσκι, ωστόσο οι Αντζέ-Αντόι (14’), Λοκαντία (38’), Γκαμπόα (40’) και Χόλτμαν (44’) σκόραραν για να κάνουν το 4-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου!

Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούσε κανείς να πει πως οι γηπεδούχοι παίρνουν… εκδίκηση για το 7-0 του πρώτου γύρου!

Τελευταία φορά που η Μπάγερν Μονάχου δέχθηκε περισσότερα από 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, βρίσκεται πίσω στο 1975 και το ματς κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης όπου είδε τον αντίπαλο να σκοράρει 5 τέρματα στα πρώτα 45 λεπτά!