Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 2-1: Ο Καρέλης «πάγωσε» τους γηπεδούχους και ο Μασούρας τους… έστειλε στην παράταση! (video)

Απίστευτο φινάλε στο Φάληρο, με τον Νίκο Καρέλη να δίνει γκολ-πρόκρισης στον Παναιτωλικό και τον Γιώργο Μασούρα να στέλνει το ματς στην παράταση

Σε θρίλερ εξελίχθηκαν τα τελευταία λεπτά του «Γ. Καραϊσκάκης», με τον Ολυμπιακό να έχει το προβάδισμα πρόκρισης μέχρι το 85ο λεπτό. Κάπου εκεί, ήρθε ο Νίκος Καρέλης για να «παγώσει» τους Πειραιώτες, καθώς ισοφάρισε σε 1-1 και έδινε στα «καναρίνια» την πρόκριση.

Όλα έδειχναν πως ο Παναιτωλικός θα έπαιρνε επική πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας, όμως ο Γιώργος Μασούρας είχε διαφορετική άποψη. Με ένα τρομερό σουτ μέσα στην περιοχή, νίκησε τον Ανέστη και έκανε το 2-1 στο 92ο λεπτό, στέλνοντας το ματς στην παράταση.