Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 1-0: Ο Φαντιγκά ανοίγει λογαριασμό και δίνει προβάδισμα-πρόκρισης για τους Πειραιώτες! (video)

Ντεμπούτο στη βασική εντεκάδα με γκολ για τον Φαντιγκά και ο Ολυμπιακός προηγείται επί του Παναιτωλικού με 1-0.

Δεν χρειάστηκε παραπάνω από έξι λεπτά στο ντεμπούτο του στο βασικό σχήμα και ο Φαντιγκά βρήκε δίχτυα. Ο 21χρονος μεσοεπιθετικός πέτυχε το πρώτο του γκολ με τον Ολυμπιακό και έδωσε προβάδισμα πρόκρισης επί του Παναιτωλικού.

Συγκεκριμένα, ο Γάλλος άσος κέρδισε τη μπάλα στον άξονα, ο Καρβάλιο την υποδέχθηκε και τον τροφοδότησε μέσα στην περιοχή. Εκείνος, με άψογο πλασέ νίκησε τον Ανέστη για το 1-0 στο 6ο λεπτό.