Φέστα: «Οι αλλαγές δεν βοήθησαν – Να καταλάβουν ότι πρέπει να δίνουν το 100%» (video)

Δυσαρεστημένος με την εικόνα που παρουσίασε η ομάδα του παρουσιάστηκε ο Τζιανλούκα Φέστα.

Αντιμέτωπος με ακόμη μία ήττα ήρθε ο Απόλλων, με την ΑΕΚ να επικρατεί 3-0 της «ελαφράς ταξιαρχίας» στο ΟΑΚΑ. Ο Τζιανλούκα Φέστα σε δηλώσεις του έπειτα από τη λήξη του ματς τόνισε πως οι αλλαγές στις οποίες προέβη δεν βοήθησαν, ενώ παρουσιάστηκε αισιόδοξος για την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Μπήκαμε πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε ευκαιρίες, αλλά δεχθήκαμε ένα γκολ. Στρεσαριστήκαμε μετά. Κόντρα στην ΑΕΚ πρέπει να είσαι συμπαγής όπως στο πρώτο ημίχρονο. Οι παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο δεν βοήθησαν. Πρέπει να καταλάβουν ότι όλοι πρέπει να δίνουν το 100%.

Έχουμε 13 παιχνίδια, είναι δύσκολο να πάρεις βαθμούς απέναντι στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ. Έχουμε τα επόμενα ματς με ομάδες πιο κοντά σε εμάς. Πιστεύουμε ότι μπορούμε να σωθούμε».