Ραλφ Ράνγκνικ: «Δεν έχουμε κανέναν να κατηγορήσουμε παρά μόνο τους εαυτούς μας»

Όσα δήλωσε φανερά απογοητευμένος ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Ραλφ Ράνγκνικ μετά τον αποκλεισμό στα πέναλτι από την Μίντλεσμπρο.

Σχετικά Άρθρα

Εκτός συνέχειας του FA Cup τέθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία υπέστη ήττα-σοκ από την Μίντλεσμπρο με 8-9 στα πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια) στο Ολντ Τράφορντ.

O Ραλφ Ράνγκνικ στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα τα έβαλε με την ατυχία αλλά και την αναποτελεσματικότητα των παικτών του…

«Χάσαμε τόσες ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Θα μπορούσαμε στο πρώτο ημίχρονο να είμαστε μπροστά στο σκορ με 3-0 και χάσαμε ευκαιρίες και μετά την ισοφάριση της Μίντλεσμπρο, αν και θεωρώ ότι δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ τους.

Ο Μπρούνο έχασε την ευκαιρία που ήταν σαν πέναλτι. Δεν έχουμε κανέναν να κατηγορήσουμε παρά μόνο τους εαυτούς μας που χάσαμε τόσες ευκαιρίες. Στο τέλος από τη στιγμή που το ματς πήγε στα πέναλτι, ήταν και θέμα τύχης και χάσαμε...».