Γιαννίκης: «Τεράστια απογοήτευση, αδικαιολόγητο δεύτερο ημίχρονο!» (video)

Ο προπονητής της ΑΕΚ, Αργύρης Γιαννίκης, παραχώρησε δηλώσεις μετά την ήττα της ομάδας του με 2-1 (30/01) από τον Βόλο, στην κάμερα της COSMOTE TV.
Σχετικά Άρθρα
Στα σοβαρά προβλήματα και τις απουσίες που αντιμετώπισε το τελευταίο διάστημα η ΑΕΚ, στάθηκε ο προπονητής της «Ένωσης», Αργύρης Γιαννίκης, μετά την ήττα με 2-1 (30/01) από τον Βόλο, που ήταν η τρίτη σερί εντός έδρας, με το ίδιο σκορ μάλιστα!

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε στα κανάλια της COSMOTE TV:

«Είχαμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, με χαμένο πέναλτι. Όμως, από μία στατική φάση δεχθήκαμε ένα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε καλό παιχνίδι. Φάνηκε ότι κάποιοι παίκτες που πέρασαν κορονοϊό είχαν επηρεαστεί. Τρίτο ματς που δεν καταφέραμε να κερδίσουμε εντός έδρας και είναι τεράστια απογοήτευση.

Ελειπαν παίκτες σήμερα. Εχουμε τραυματίες, κορονοϊούς. Είχε παίκτες η ΑΕΚ να παίξει βέβαια ποδόσφαιρο. Πρέπει σε κρίσιμα ματς του παιχνιδιού να βάζεις γκολ, αλλά και πάλι δε δικαιολογείται να δέχεσαι γκολ στο δεύτερο ημίχρονο».