Μάρκο Γκρότε: «Είναι εκνευριστικό που δεν σκοράρουμε»

Στο πρόβλημα του Απόλλωνα Σμύρνης που έχει στο σκοράρισμα στάθηκε ο Μάρκο Γκόρτε.

Αντιμέτωπος με την ήττα από τον Βόλο με 1-0 ήρθε ο Απόλλων Σμύρνης, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 15ης αγωνιστικής της Super League. Ο Μάρκο Γκρότε, προπονητής της «ελαφράς ταξιαρχίας», σε δηλώσεις του έπειτα από τη λήξη του ματς στάθηκε στο πρόβλημα που αντιμετωπίζει η ομάδα στο σκοράρισμα.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Για 20 λεπτά στο α’ ημίχρονο ο Βόλος υπήρξε καλύτερος. Στη συνέχεια δημιουργήσαμε φάσεις, αλλά είναι εκνευριστικό που σε ένα ακόμα παιχνίδια δεν πετύχαμε γκολ.

Παραμένει ένα πρόβλημα διαρκείας για τον Απόλλωνα τα λίγα γκολ που έχει πετύχει κι αυτός είναι ο δρόμος που θα πρέπει να διανύσουμε το πως δηλαδή θα καταφέρουμε όχι μόνο να δημιουργούμε, αλλά και να αξιοποιούμε τις ευκαιρίες».