Γουέστ Χαμ – Νόριτς 1-0: Μέτρησε το δεύτερο γκολ του Μπόουεν στην βραδιά και πήραν το προβάδισμα τα «σφυριά»! (video)

Στο 37ο λεπτό της εξ’ αναβολής αναμέτρησης της Γουέστ Χαμ με τη Νόριτς, ο Μπόουεν σκόραρε αλλά ο VARδεν του επέτρεψε να πανηγυρίσει. Έξι λεπτά αργότερα, το σκηνικό επαναλήφθηκε αλλά το σκορ διαφοροποιήθηκε προς όφελος των «σφυριών».

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος της εξ΄ αναβολής αναμέτρησης της Premier League η Γουέστ Χαμ, η οποία επικρατεί με 1-0 της Νόριτς, χάρη στο γκολ του Μπόουεν στο 43’.

Το πρώτο γκολ του δεν μέτρησε έξι λεπτά νωρίτερα, αλλά εν συνεχεία ο Κρουλ δεν είχε και πάλι απάντηση και ο VAR δεν θα μπορούσε παρά να μην κατοχυρώσει την προσπάθεια του ακραίου των «σφυριών»!