Αστέρας Τρίπολης: Δέχεται γκολ από το 20’ έως το ημίχρονο, ανά 1,8 παιχνίδια! (video)

Εφιάλτης έχει γίνει για τον Αστέρα Τρίπολης το διάστημα ανάμεσα στο 20’ και 45’, καθώς η ομάδα έχει δεχθεί τότε τα 8 από τα συνολικά 15 γκολ για φέτος.

Μάρτυρες ενός ακόμη ματς – θρίλερ της Super League γίναμε χθες το βράδυ στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να φέρνει τα άνω – κάτω και να κλέβει το τρίποντο από τον Αστέρα στο παρά... ένα (3-2)! Αυτή ήταν συνολικά η έκτη ήττα των Αρκάδων στην φετινή σεζόν, γεγονός που τους κράτησε σταθερά στην 8η θέση με 19 βαθμούς.

Το αποτέλεσμα αυτό φυσικά δυσαρεστεί την ομάδα από την Τρίπολη καθώς έχασε έναν πολύτιμο βαθμό μέσα από τα χέρια της στο 90’, ενώ από την άλλη συνέχισε ένα παράξενο σερί το οποίο έχει εκκίνηση την έναρξη του πρωταθλήματος πίσω τον Σεπτέμβριο. Αυτό δεν είναι άλλο από το σε πιο λεπτό της αναμέτρησης ο Αστέρας δέχεται γκολ!

Κάνοντας έναν μικρό απολογισμό ανακαλύπτει κανείς πως η ομάδα έχει την 9η χειρότερη άμυνα της Super League, έχοντας δεχθεί συνολικά 15 τέρματα. Αυτό που κάνει εντύπωση είναι πως τα 8 από αυτά, έχουν όλα σημειωθεί στο διάστημα μετά το πρώτο εικοσάλεπτο μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου!

Κάτι τέτοιο σημαίνει πως το σύνολο του Μίλαν Ράσταβτς δέχεται φέτος γκολ σε αυτό το χρονικό διάστημα ανά 1,8 αναμετρήσεις! Πιο πρόσφατο παράδειγμα το χθεσινό παιχνίδι με τον «δικέφαλο του βορρά», όπου είδε τον Άκπομ να παραβιάζει τα δίχτυα του στο 43ο λεπτό.