Αταλάντα – Ρόμα 1-2: Πρώτο γκολ για τον Ζανιόλο, μειώνει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μουριέλ! (video)

Εντυπωσιακή ήταν η εμφάνιση της Ρόμα μέχρι και τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κόντρα στην Αταλάντα, με τους Ρωμαίους να παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων, αλλά να βλέπουν τους γηπεδούχους να ξαναμπαίνουν στο παιχνίδι με γκολ του Μουριέλ στις καθυστερήσεις.

Ιδανικά κυλούσε η αναμέτρηση της Αταλάντα με την Ρόμα για τους Ρωμαίους, με τους φιλοξενούμενους να «διπλασιάζουν» τα τέρματά τους με τον Ζανιόλο στα μέσα του πρώτου μέρους, χάρη στο πρώτο γκολ του ποδοσφαιριστή τους στην σεζόν, αλλά να «κλείνουν» άσχημα το πρώτο μέρος.

Ο Μουριέλ μείωσε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, το 2-1 είναι γεγονός και η εξέλιξη του ματς κρίνεται απρόβλεπτη στο δεύτερο 45άλεπτο.