Παρί Σεν Ζερμέν – Μονακό 2-0: «Καθάρισε» σ’ ένα ημίχρονο ο Εμπαπέ! (video)

Το «τρίποντο» χάρισε στην Παρί Σεν Ζερμέν ο Κιλιάν Εμπαπέ που πέτυχε και τα 2 γκολ των Παριζιάνων στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Μονακό.

Η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχτηκε την Μονακό και πανηγύρισε μια εύκολη νίκη me 2-0 αυξάνοντας τη διαφορά από την 2η Μαρσέιγ.

Με τον Κιλιάν Εμπαπέ να βρίσκει δίχτυα 2 φορές στο πρώτο ημίχρονο η Παρί έχτισε τις βάσεις για τη νίκη. Ο νεαρός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 12’ από την άσπρη βούλα και λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους συνεργάστηκε άψογα με τον Λιονέλ Μέσι, με τον Αργεντινό να τον βγάζει σε θέση βολής και εκείνος να γράφει εύκολα το 2-0 στο 45+3’. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα με τους γηπεδούχους να ρίχνουν τον ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και την Μονακό να μην μπορεί να βγάλει κάποια αντίδραση.