Football Talk

Super League 2: «Τρένο» Βέροια και Ξάνθη – 3/3 για Καλαμάτα!

Super League 2: «Τρένο» Βέροια και Ξάνθη – 3/3 για Καλαμάτα!

Ολοκληρώθηκε το πρώτο… μισό της 7ης αγωνιστικής σε Βόρειο και Νότιο Όμιλο της Super League 2, με τις Βέροια, Ξάνθη και Καλαμάτα να βγαίνουν κερδισμένες!

Επέστρεψε στις νίκες και συνεχίζει αήττητη η Βέροια. Λίγες ημέρες μετά το 1-1 με την ΑΕΛ, οι «κυανέρυθροι» διέλυσαν με σκορ 5-1 τον Απόλλωνα Λάρισας και συνεχίζουν να προπορεύονται στον Βόρειο Όμιλο.

Με νίκες συνεχίζει και η Ξάνθη, ούσα στο -1, μετά και το 2-0 επί του Ολυμπιακού Βόλου. Ο Διαμαντόπουλος στο 23’ έβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού, με το αυτογκόλ του Κόλα στο 77’ να καθαρίζει το παιχνίδι.

Ασταμάτητη και η Καλαμάτα, που πήρε την 3η σερί της νίκη στο πρωτάθλημα, αυτή την φορά επικρατώντας 2-0 του Διαγόρα. Το πρώτο μέρος δεν είχε κάποιο τέρμα, με τον Φελίπε στο 52’ να ανοίγει το σκορ και τον Μόζερ στο 68’ να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής

Α’ όμιλος

Σάββατο, 11 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

Βέροια-Απόλλων Λάρισας 5-1
Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ (αναβολή)

Πιερικός-ΠΑΟΚ Β’ 0-0
Ξάνθη-Ολυμπιακός Βόλου 2-0

 

Θεσπρωτός-Νίκη Βόλου 2-0
Καβάλα-Αλμωπός Αριδαίας 0-6

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

Τρίγλια-Ολυμπιακός Β’
Αναγέννηση Καρδίτσας-Τρίκαλα

Ρεπό: Πανσερραϊκός


Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής

Α’ Όμιλος

Τετάρτη, 15 Δεκεμβρίου 2021 (15:00)

Ολυμπιακός Βόλου-Θεσπρωτός
ΠΑΟΚ Β’-Ξάνθη
Τρίκαλα-Πιερικός
ΑΕΛ-Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου
Ολυμπιακός Β’-Βέροια
Πανσερραϊκός-Τρίγλια

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Β’ όμιλος

Σάββατο, 11 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας 0-1
Κηφισιά-Ζάκυνθος (ΑΝΒ.)
Καλαμάτα-Διαγόρας 2-0
Καραϊσκάκης-Εργοτέλης 3-2
Λεβαδειακός-Αιγάλεω (17:00)
Ρόδος-Καλλιθέα (ΑΝΒ.)


Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

ΑΕΚ Β’-Χανιά
Παναθηναϊκός Β’-Αστέρας Βλαχιώτη

 

Ρεπό: Ηρόδοτος


Πέμπτη, 16 Δεκεμβρίου 2021

Νίκη Βόλου-Καβάλα (15:00)

Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής


Β’ όμιλος

Τετάρτη, 15 Δεκεμβρίου 2021 (15:00)

Ζάκυνθος-ΑΕΚ Β’ (14:00)
Χανιά-Καλαμάτα (14:30)
Αστέρας Βλαχιώτη-Καραϊσκάκης
ΟΦ Ιεράπετρας-Κηφισιά
Καλλιθέα-Επισκοπή
Αιγάλεω-Ρόδος
Ηρόδοτος-Λεβαδειακός

Ρεπό: Εργοτέλης

www.bnsports.gr

Ρoή Ειδήσεων

Δείτε επίσης