Νάπολι – Λέστερ 2-2: Συγκλονιστικό ημίχρονο στην Ιταλία, ισοφάρισαν σε έξι λεπτά οι «αλεπούδες»! (video)

Ένα από τα καλύτερα φετινά ημίχρονα στο Europa League λαμβάνει χώρα αυτή την στιγμή στο Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα Στέιντιουμ, με τη Νάπολι να προηγείται στο 27΄με δύο τέρματα και την Λέστερ να επιστρέφει στο ματς σε 360 δευτερόλεπτα!

Έξι λεπτά μεσολάβησαν ανάμεσα στην μείωση του σκορ της Λέστερ από τον Έβανς και στο πολυπόθητο 2-2 του Χολ, με παρόμοιο τρόπο. Αρχικά, ο Άγγλος στόπερ σκόραρε στο 27ο λεπτό με αριστερό σουτ εντός περιοχής, πανηγυρίζοντας στην Ευρώπη μετά από επτά χρόνια.

Η Νάπολι δεν πρόλαβε να συνέλθει από το «σοκ» της μείωσης κόντρα στην ροή του ματς και ισοφαρίστηκε δίχως να το καταλάβει. Ο Χολ σκόραρε και πάλι από φάση που ξεκίνησε από στατική μπάλα και το 2-2 με την λήξη του πρώτου μέρους είναι γεγονός!