ΠΑΟΚ - Άρης: Συλλήψεις και τραυματίες στην Τούμπα

Τα τελευταία νέα μετά τα επεισόδια στο γήπεδο της Τούμπας.

Το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Άρη δεν κύλυσε καθόλου καλά για τον Δικέφαλο σε όλους τους τομείς. Εξ αρχής ο Άρης ήταν μπροστά στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο και φαινόταν ότι θα κατακτήσει την πρώτη του νίκη στην Τούμπα έπειτα από το 2010 που είχε επικρατήσει και πάλι με 1-0 με γκολ του Χαβίτο. Ωστόσο το σημαντικότερο ήταν τα επεισόδια που δημιουργήθηκαν προς το τέλος του αγώνα που έφεραν μία διακοπή στο παιχνίδι κοντά στα 45 λεπτά.

Εν τέλει το γήπεδο άδειασε, αλλά μέχρι τότε, υπήρχαν συλλήψεις και τραυματίες. Η πρώτη ενημέρωση από την αστυνομία σε ανεπίσημη μορφή, έκανε λόγο για 4 συλλήψεις την ώρα των επεισοδίων, αλλά και τραυματισμούς, μιας και το ασθενοφόρο του γηπέδου, αλλά και οι γιατροί έδωσαν τις πρώτες βοήθειες σε τουλάχιστον έναν άνθρωπο την ώρα των επεισοδίων.

Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με τον Άρη να παίρνει ένα σημαντικό διπλό!